Kwas kaprylowy w pytaniach i odpowiedziach

kwas kaprylowy

Rosnąca sława kwasu kaprylowego sprawiła, że coraz więcej osób interesuje się nie tylko jego właściwościami, ale również zastosowaniem. Zamieszczone w Internecie lub gazetach poradniki nie zawsze podają informacje sprawdzone. Odpowiedzi na poniższe pytania powinny rozwiać niektóre z wątpliwości, które Państwem targają.

„Słyszałem, że kwas kaprylowy jest tłuszczem- czy to prawda?”

Kwas kaprylowy (sprawdź https://evita.sklep.pl/pl/kwas-kaprylowy-600mg-60kaps.html) pod względem chemicznym zaliczyć można do gromady nasyconych kwasów tłuszczowych, których cząsteczka zawiera 8 węgli. Kwas ten naturalnie występuje w olejach roślinnych i zwierzęcych. Charakteryzuje się specyficznym zapachem. Fakt ten został wykorzystany podczas produkcji niektórych rodzajów serów.

„Kwas kaprylowy może być stosowany w czasie zakażenia Candida albicans. Jak może ujawniać się ten stan chorobowy?”

Nadmierna kolonizacja grzybem Candida albicans zdarza się coraz częściej. Choroba ta ma wiele postaci, dlatego też jest bardzo trudna do zdiagnozowania. Do najczęściej zauważalnych objawów zaliczyć można przewlekłe zmęczenie, pleśniawki, biegunki, a także zaburzenia miesiączkowania i alergie. Stany te nie są charakterystyczne i mogą wskazywać również na inne choroby, o zgoła odmiennej etiologii.

„Jak działa kwas kaprylowy?”

Kwas kaprylowy uznany za naturalny środek przeciwgrzybiczy, nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o walkę z drożdżakami. Jego zadanie polega na połączeniu z błonami drożdżaków i ich rozerwaniu. Systematyczne stosowanie daje szansę na pozbycie się zakażenia w okresie nie dłuższym niż 16 tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *